Kalendář událostí
Kalendář akcí Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí
Kouzlo hraček Muzeum Kroměřížska pro malé i velké 11. 6. - 18. 10. 2020
Šťastné a veselé Vánoční trhy v Kroměříži 11. - 22. 12. 2020
Farmářské trhy
Kroměřížské jarmarky a trhy Pestré spektrum zboží a nejrůznějších lahůdek
Home | » Akce

Home | » Akce

Valentýnská nabídka v Kroměříži

Knihovna Kroměřížska má pro své malé čtenáře na pátek 14. února opět připravenou Valentýnskou knihovnu aneb rande naslepo s knihou. V oddělení pro děti a mládež najdete u výpůjčního pultu knihy zabalené do neoznačených papírových obalů. Kdo si pro takovou knihu sáhne, ten zajisté bude mile překvapen, je totiž možné, že si zamiluje nového autora, nové hrdiny nebo celý nový žánr!

Kino Nadsklepí promítá v pátek 14. února dva nejnovější české romantické filmy, protože není nic lepšího, než si užít společný večer u pohodového a vtipného filmu. V 17.30 můžete vidět Příliš osobní známost a ve 20.00 na váš čeká Chlap na střídačku.

Hotel U Zlatého kohouta nabízí valentýnský wellness - privátní wellness s lahví sektu s jahodami. Objednávat si jej můžete zde.

Caffe Corso - svátek zamilovaných můžete oslavit také cappuccinem s čokoládou a sladkým dortíkem pečeným s láskou. Srdce rozehřeje svařené víno nebo nabídka míchaných nápojů na bázi aperitivu.

Restaurace Radniční sklípek vás určitě zaujme svým valentýnským Gurmet menu:
Losos provoněný kouřem, čekanka, vlašské ořechy, mandarinkový dresink s vanilkou, bageta
Krůtí prsa plněná konfitovanými rajčaty a mandlemi, bramborová kaše, zelenina
nebo
Filírovaný top blade steak z vyzrálého hovězího, pařížské máslo, brambory, cibulka
Čokoláda, sabayon, mochyně
Cena za 3chodové menu je 450 Kč. K menu lze za 150 Kč přiobjednat párování s pivy nebo víny. Menu nabízí 14. a 15. února 2020 vždy od 17:00 a podávají pouze na základě předchozí rezervace.

 

V posledních letech si převážně mladší generace zvykla slavit 14. února jako den sv. Valentýna - svátek lásky. Podle legendy byl Valentýn knězem, který ve 3. století n.l. tajně oddával vojáky s jejich snoubenkami přes zákaz císaře Claudia II. Byl za to zatčen a 14. února 269 popraven. V tento den si muži a ženy navzájem chystají překvapení ve formě valentýnských přání, růží, čokoládových srdíček, nebo i šperků. Někteří naopak sázejí na valentýnské menu v oblíbené restauraci. Mnozí z vás namítnou, že nemají potřebu tento svátek slavit a že se jedná o zvyk, který v našich končinách nemá tradici. Ale řekněme si upřímně, není to vlastně jedno? Vyznání lásky není v dnešní uspěchané době nikdy dost. Lásku je třeba oslavovat pořád, ať už je Valentýn nebo První máj. Při této příležitosti jsme pro vás sestavili přehled akcí a nabídek hotelů a restaurací, které se v Kroměříži na Valentýna připravují. Pokud chcete mít jistotu volného místa, rezervujte si raději stůl v restauracích včas.

Chcete-li i Vy prezentovat na těchto webových stránkách svou valentýnskou nabídku, kontaktujte nás na tel. 573 321 224 nebo e-mailem na jitka.hozova@mesto-kromeriz.cz.

 

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa