Kalendář událostí
Kalendář akcí

Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí

Neběžíme párty!

Koncert The Atavists

Čtvrtky na Velkém

Multižánrové koncerty pro letní pohodu

Letní kino

Filmy pod širým nebem

Kroměříž na dobrou noc

Prázdninové večery s ponocným

Zahrady a zahradníci rodu Valdštejnů

Působivá výstava v Květné zahradě 26. 6. - 26. 7. 2020

Letní akce!

Minifestivaly na Výstavišti Kroměříž po celé léto

Kouzlo hraček

Muzeum Kroměřížska pro malé i velké 11. 6. - 18. 10. 2020

Farmářské trhy
Kroměřížské jarmarky a trhy

Pestré spektrum zboží a nejrůznějších lahůdek

Home | » Akce

Home | » Akce

Velikonoční vajíčka

Vzhledem k nařízení vlády ze dne 15. března 2020 se do odvolání ruší kulturní a společenské akce, uzavírají se ubytovací i gastro zařízení. Sledujte prosím weby jednotlivých pořadatelů a podniků pro aktuální informace.

 

Velikonoční svátky jsou za dveřmi a připravený je přehled zajímavých akcí s těmito svátky souvisejících, které je možné v Kroměříži navštívit. Přijměte pozvání, připomeňte si některé velikonoční obyčeje, nebo se nechte hýčkat.

Muzeum Kroměřížska láká od 9. března do 9. dubna děti ze škol a školek na velikonoční program s názvem Od pučálky k lítečku, kde se děti dozví spoustu zábavných i poučných zajímavostí o oslavách Velikonoc v dávných časech, co a jak se jedlo nebo ve které dny bylo důležité, jak se lidé oblékli. Jako vždy si pak děti mohou vyrobit vlastní tematickou ozdobu nebo se naučit upéct některé z tradičních velikonočních pečiv. Program je určen pro MŠ a I. stupeň ZŠ, vstupné je 35,- Kč/dítě, pedagogický doprovod zdarma. Je nutné se předem objednat, více informací naleznete na webu muzea.
Kdo si chce udělat s dětmi výlet, může se vydat do Skanzenu Rymice. Od 30. března do 3. dubna tam probíhá pro školy a školky také velikonoční program s názvem Velikonoce na dědině. Informace najdete zde.

Neodolatelné budou i prohlídky jarně vyzdobeného Arcibiskupského zámku. Užít si je můžete od 9. do 13. dubna vždy mezi 9.00 a 14.30. Velikonoce na zámku

Chcete si užít jarní pohodu s vínem? Tak využijte stejnojmenný pobytový balíček Hotelu a hostelu U Zlatého kohouta a budete si s jejich službami připadat jako o svátku zamilovaných.

Pokud v sobě chete probudit jarní mízu tím, že se nejen necháte hýčkat, ale vyřádíte se i při nějakém sportu, přijeďte do Penzionu Zlobice. Když si zvolíte pobytový balíček Wellness pobyt 3 noci, můžete jej v období kolem Velikonoc mít za zvýhodněnou cenu.

Jestli vám je ale dobré jídlo milejší, vyberte si z tematických menu v jedné z kroměřížských restaurací:

Velikonoční menu

Restaurace a kavárna Scéna
Polévka
0,25 l Krém z medvědího česneku s bramborovými chipsy
Předkrm
75 g Jehněčí paštika s pistáciemi a ostružinovým chutney, toast
Hlavní chod
300 g Marinované vepřové kolínko na špenátovém hnízdě, šťouchané brambory s jarní cibulkou
150g   Dušené králičí stehno na zelenině, bramborové pyré s kopřivami
Dezert
1ks   Vyšlehaný krém z mascarpone s jahodami a čokoládou

Zarezervovat si místo můžete zde, k jídlu doporučují osvěžující Aperol Spritz nebo zelený ležák Litovel 11°.Caffe Corso jarní nabídka

 Caffe Corso vsází na pohodové posezení u výborné kávy, s láskou dělaných zákusků a svěžích míchaných nápojů. Jarní očistu těla můžete podpořit pečenými čaji, začínající nápor sluníčka zase svlažíte domácími limonádami. Aktuální otevírací dobu najdete na jejich facebookové stránce.

 

 

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa