Kalendář událostí
Kalendář akcí

Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí

Vybarvený běh 8. 6. 2019

Registrujte se už dnes!

Vymitac
Vymítač

Rocková opera v Kroměříži 24. 8. 2019

1920x1080
Drtivá porážka

Vyhraj sám nad sebou 24. 8. 2019

Relaxační zóna

Relaxační zóna přímo na Velkém náměstí!

floria
Výstavy a burzy Floria Kroměříž

konané na výstavišti Floria

Hortus Magicus

Festival barokní kultury v Libosadu

Kromwars

Originální freestylový závod 31. srpna 2019

Strážci času
Strážci času

Nová expozice v Muzeu Kroměřížska

pamatnik_maxe_svabinskeho
Památník Maxe Švabinského

130 originálních děl kroměřížského rodáka

Home | » Akce

Home | » Akce

Velikonoční vajíčka

Velikonoční svátky jsou za dveřmi a připravený je přehled zajímavých akcí s těmito svátky souvisejících, které je možné v Kroměříži navštívit. Přijměte pozvání, připomeňte si některé velikonoční obyčeje, nebo se nechte hýčkat.

 Ve dnech 12. - 14. dubna 2019 se konají tradiční Poutní dny. Otevře se Arcibiskupský zámek i kostel sv. Mořice. Zámek nabídne také tematickou výstavu Modlitební kniha a graduál: Výstava restaurovaných rukopisů ze sbírek Arcibiskupství olomouckého.

Muzeum Kroměřížska láká od 25. března do 17. dubna děti ze škol a školek na velikonoční program s názvem Putování velikonočního vajíčka a čokoládového zajíčka, kde se děti dozví spoustu zábavných i poučných zajímavostí o oslavách Velikonoc v různých částech světa, nebo jak se vyrábí tradiční české velikonoční pečivo. Samozřejmě nechybí možnost vyrobit si vlastní tematickou ozdobu. Program je určen pro MŠ a I. stupeň ZŠ, vstupné je 30,- Kč/dítě, pedagogický doprovod zdarma. Je nutné se předem objednat, více informací naleznete na webu muzea.
Ani dospělí ale nepřijdou zkrátka. Pokud si chcete připomenout všechny tradiční recepty na velikonoční pečivo, naučit se, jak se zdobí kraslice pomocí vosku, nebo si také vyrobit unikátní dekoraci, přijeďte do Skanzenu Rymice. V neděli 14. dubna od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 15.00 hodin si z rymické tvrze můžete za symbolickou cenu 10,- Kč/osobu odnést spoustu pěkných zážitků i vlastní výrobek.

Krásnou hudbou se můžete potěšit v sobotu 13. dubna v kině Nadsklepí v Kroměříži, kde se uskuteční Velikonoční koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů. Ale nesmíte zapomenout ani na odpočinek a dobré jídlo.

Hotel U Zlatého kohouta si připravil Velikonoční pobytový balíček. Kdy jindy si užít trochu romantiky, než o svátcích jara? Vždyť utéct všedním dnům můžete, i když nejste zdaleka. Všechny informace najdete zde.

Caffé Corso nabízí po celé velikonoční svátky „vymalovanou kávu“, čerstvý koláč, speciální velikonoční pečený čaj a jarní dort s ovocem. Skvělé moravské víno je samozřejmostí a pro ty, kteří preferují netradiční nápoje, nabízí rakytníkovou limonádu.

Velikonoční menuHotel La Fresca nabízí od 19. do 22. dubna 2019 velikonoční menu:
Předkrm
Domácí brusinková paštika, opečená bagetka 65,- Kč
Polévka
Velikonoční kulajda se zastřeným vejcem 49,- Kč
Hlavní chod
Uzené kachní prso s čočkovým salátkem, šťouchanými brambory a karamelizovanou cibulkou 225,- Kč(
Velikonoční pikantní jehněčí gulášek s cibulí a čerstvým chlebem nebo houskovým knedlíkem 195,- Kč
Pstruh připravovaný v bylinkové páře, konfitovaný brambor, studená koprová omáčka 185,-
Dezert
Mrkvový dortík s vlašskými ořechy a vanilkovým krémem 79,-

Velikonoční čokoláda

Čokoládovna v Arcibiskupském zámku nabídne již od prvního dubnového víkendu ručně malované čokoládové figurky nejen velikonočních motivů, jedinečné pralinky, různé variace kávy, pravou horkou čokoládu a mnoho dalšího. Pokud přijdete od pátku 19. do pondělí 22. dubna, nakoupíte nad 300 Kč a řeknete heslo "MILUJI ČOKOLÁDU", obdržíte slevu 10 % na celý nákup.

 

 

 A pokud stále hledáte toho správného velikonočního zajíčka na stůl, nebo kouzelný jarní věnec na dveře, nesmíte vynechat Velikonoční jarmarky. V pondělí 8. a v úterý 9. dubna si přijďte vybrat nové dekorace do Knihovny Kroměřížska. Klienti Sociální rehabilitace Zahrada je pro Vás připravili s láskou a vy si tak můžete kromě pěkného výrobku odnést domů pocit, že jste pomohli na tom správném místě. Jarmark se koná v prostorách knihovny vždy od 9.00 do 18.00 hodin. V úterý 16. dubna si přijďte prohlédnout a zakoupit velikonoční dekorace z šikovných rukou rodičů a učitelů při ZŠ a MŠ F. Vančury v Kroměříži. Jarmark plný nových nápadů i osvědčených kousků můžete navštívit od 9.00 do 16.00 hodin ve foyer Domu kultury v Kroměříži. Každá korunka, kterou utratíte, podpoří OS Korálky, které zajišťují spoustu užitečných služeb pro žáky školy. Velikonoční bylinky

 

 

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa