Kalendář událostí
Kalendář akcí

Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí

Vybarvený běh 8. 6. 2019

Registrujte se už dnes!

Vymitac
Vymítač

Rocková opera v Kroměříži 24. 8. 2019

1920x1080
Drtivá porážka

Vyhraj sám nad sebou 24. 8. 2019

Relaxační zóna

Relaxační zóna přímo na Velkém náměstí!

floria
Výstavy a burzy Floria Kroměříž

konané na výstavišti Floria

Hortus Magicus

Festival barokní kultury v Libosadu

Kromwars

Originální freestylový závod 31. srpna 2019

Strážci času
Strážci času

Nová expozice v Muzeu Kroměřížska

pamatnik_maxe_svabinskeho
Památník Maxe Švabinského

130 originálních děl kroměřížského rodáka

Home | » Akce

Home | » Akce

O pěkných pár století zpět se podívají návštěvníci první letošní velké kulturně společenské akce v Kroměříži. Na sobotu 21. května od 14 hodin je pro domácí i návštěvníky města připravena Středověká slavnost. Po loňském setkání vladařů, předloňském návratu do časů Karla z Lichetensteina-Castelkornu a seznámení s biskupem Brunem ze Schauenburku v roce 2013 je připraven „výlet“ do 14. století, do doby v níž žil Karel IV., jehož významné výročí si letos připomínáme, a také Jan Milíč z Kroměříže. Právě těmto dvěma osobnostem je letos věnován projekt zahajující turistickou sezonu. 

Na Velkém náměstí se bude konat dobový jarmark s přehlídkou nejrůznějších řemesel majících vztah k období středověku. Lidé se budou moct občerstvit ve stylové středověké krčmě, mohou zakousnout dobroty, které na jídelníčku mohl mít i Karel IV., a poručit si korbel něčeho na zahnání žízně, třeba i ostřejšího. Dobovou atmosféru na náměstí dokreslí připravený program, který zahájí ve 14 hodin průvod, jenž poputuje od kostela sv. Mořice. V průběhu odpoledne vystoupí šermířské skupiny Berendal a Zlínská šermířská společnost, poslouchat se bude středověká muzika v podání uskupení Rabussa a Tempus, zájemci se budou moct naučit dobové tance pod vedením členů spolku Cruentus. Připraveny jsou scénky ze života Karla IV. a Jana Milíče – reálné i trochu uměle vykonstruované. Celoodpolední program zakončí hudba a na samý závěr je připravena ohňová show v podání souboru Fuerza del Fuego.

 

STŘEDOVĚKÉ MENU NABÍZÍ:

Hanácký šenk si na 21. května připravil grilované koleno s chlebem, hořčicí, křenem a okurkou. Vyzkoušet můžete také grilovaná žebra s hořčicí, křenem a okurkou či pstruha na kmíně s vařeným bramborem.

Restaurace Černý Orel:

Hlavní jídla:
Pečená kuřecí stehna na polotmavém pivu ČERNÝ OREL, podávaná s bramborovo-mrkvovým pyré s řapíkatým celerem    199 Kč
Grilovaná kuřecí křidélka na medu, podávaná s trhaným salátem s jemným dressingem             199 Kč
Vepřové pečené koleno na česneku a rozmarýnu, podávané s restovanými brambory s lahůdkovou cibulkou - na váhu, 100 g    59 Kč
Vysoká vepřová žebra marinovaná ve světlém pivu ČERNÝ OREL a bylinkách, podávaná s okurkem, křenem, hořčicí, chléb       219 Kč
Grilovaný pstruh na citronu a kmínu, podávaný s pečivem     199 Kč

Moučník:
Trhanec s pivní pěnou a omáčkou z lesního ovoce  89 Kč

 

 

HLEDÁNÍ POKLADU BISKUPA BRUNA:

K příležitosti zahájení turistické sezony v Kroměříži bude spuštěna oblíbená hra Hledání pokladu biskupa Bruna. Přijďte si v tento den vyrazit minci přímo na Velké náměstí! Stihnete-li posbírat všechna potřebná razítka, máte minci ZDARMA. I "nesběratelé" si však mohou minci vyrazit, a to za symbolickou cenu 20 Kč.

 

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa