Kalendář událostí
Kalendář akcí Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí
Kouzlo hraček Muzeum Kroměřížska pro malé i velké 11. 6. - 18. 10. 2020
Šťastné a veselé Vánoční trhy v Kroměříži 11. - 22. 12. 2020
Strážci času
Strážci času Stálá expozice v Muzeu Kroměřížska
Farmářské trhy
Kroměřížské jarmarky a trhy Pestré spektrum zboží a nejrůznějších lahůdek
Home | » Akce

Home | » Akce

Pomalé a mírně ospalé hanácké město? Omyl !!! Pohyb, sport, aktivní odpočinek, akce, zábava a pro některé i adrenalin - taková bude Kroměříž v roce 2017. Lidé se chtějí hýbat, sportovat, vyhledávají zdravý životní styl a aktivní trávení volného času. A Kroměříž má v tomto ohledu co nabídnout. Cyklistika, turistika, in-line, plavba, běh, nordic walking, bohatá nabídka sportovních center i dětských hřišť. Přičtěme k tomu zdravé životní prostředí, přírodní i kulturní zajímavosti, terén pro rodiny s dětmi i náročnější sportovce, nové parky i historické zahrady. A až se spokojení z celodenního výletu vrátíte do svého hotelu nebo penzionu, čeká na vás relax, wellness, dobré jídlo nebo jen posezení v některé z malebných kaváren a vináren v historickém centru Kroměříže. Po celou sezonu pro vás máme připravený stylový doprovodný program, ať už jsou to Vybarvený běh, Sklouzni se do prázdnin, speciální turistické prohlídky, cyklojízdy a spousta dalších překvapení. A díky skvělým organizátorům nejrůznějších běhů, maratonů, triatlonů či cyklistických a jiných závodů si v Kroměříži přijdou na své i skuteční sportovci. Zkrátka KROMĚŘÍŽ NEZASTAVÍŠ

Kroměříž dnes není pouhým historickým městem, ale vyhledávanou destinací, která nabízí vše, co nároky na současný turismus vyžadují. Kroměříž je město s historickým srdcem, ale mladým a svěžím duchem.

 

Relaxační zóna


RELAXAČNÍ ZÓNA V CENTRU MĚSTA!

V průběhu letních měsíců, až do 17. září byla na Velkém náměstí vybudovaná relaxační a odpočinková zóna s barem a posezením. Turisté i místní si zde mohli zakoupit občerstvení, posedět na připravené zahrádce a vychutnat si jedinečnou atmosféru městského centra. Náměstí oživil a zpestřil zajímavý program, který byl nejen kulturní a zábavný, ale nabídnul také pravidelné sportovní aktivity.
Po celou sezonu byla možnost zahrát si Člověče nezlob se či Dámu, jejíž hrací plocha má velikost 3x3 metry! Připravena byla také půjčovna koloběžek, a to přímo na Velkém náměstí!

Celý program relaxační zóny najdete níže (viz. brožury).

Aktuality, fotky, videa a další najdete na události na Facebooku: https://www.facebook.com/relaxacnizonakromeriz/

 

Bližší informace najdete také zde: http://www.kromeriz.eu/akce/prehled/502-.html

BAVTE SE A RELAXUJTE S NÁMI!

 

BICYKLO KINO
Šlápni do pedálů a spusť videoprojekci na radniční věži!
Kroměříž má novou atrakci – kino, které spustíte jízdou na bicyklu. Dvě k zemi upevněná kola stojí naproti radnici. „Když lidé šlápnou do pedálů, na jednom spustí krátkou videoprojekci a na druhém doprovodný zvukový záznam. Výhodné tak je, aby byla obsazena obě kola zároveň,“ uvedl vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Projekce se objeví na radniční věži přes celou její šířku.  Na přípravě snímku, který obyvatelé i návštěvníci města uvidí, se podílely děti, které se účastnily soutěže animované tvorby nazvané Animág.

V provozu denně od 21.00 do 23.00 hodin.

 

 

VÝZVA PRO VŠECHNY POULIČNÍ UMĚLCE!!

Hledáme amatérské zpěváky, bubeníky, malíře, žongléry a další amatérské nadšence pro letošní sezonu Kroměříž nezastavíš!

Rádi bychom v rámci projektu Kroměříž nezastavíš! oživili letošní turistickou sezonu, a proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou spolupráce. Na Velkém náměstí plánujeme dočasně  vybudovat relaxační a odpočinkovou zónu s barem a posezením, u kterého si budou moci místní i turisté zakoupit občerstvení a posedět na připravené zahrádce a vychutnat si jedinečnou atmosféru centra města. Každý den bychom chtěli zpestřit krátkým zajímavým programem, který přiláká kolemjdoucí. Pokud můžete nabídnout cokoli ze soudku umění, budeme rádi a my vám zase pomůžeme s propagací a technickým zabezpečením. 

Není třeba být profesionál, stačí mít chuť a elán!! 

Našim cílem je navodit příjemnou a pohodovou atmosféru, proto pokud přijdete a zahrajete, zazpíváte nebo budete žonglovat či hrát divadlo, recitovat, číst knížku budeme rádi. Vaši akci podpoříme, zařadíme do  propagačních materiálů a další…

V případě jakýchkoli dotazů či zájmu neváhejte prosím kontaktovat:

odbor kultury a cestovního ruchu
Marcela Nehodová
tel.: 573 321 225
email: marcela.nehodova@mesto-kromeriz.cz

 

Pro turistickou sezonu 2017 odbor kultury a cestovního ruchu vydal novou brožuru!
Brožura je k vyzvednutí v Turistickém informačním centru nebo si ji můžete prohlédnout on-line (viz. níže).

 

Soubory ke stažení

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa