Kalendář událostí
KALENDÁŘ AKCÍ

Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí.

11
DEN UNIFORMOVANÝCH SBORŮ

ukončení turistické sezóny v Kroměříži

KM-logo-2017-Nezastavíš-barevné
Kroměříž 2017

Kroměříž nezastavíš!

DOŽÍNKY ZLÍNSKÉHO KRAJE

Největší folklórní svátek v Kroměříži.

Mezinárodní festival vojenských hudeb

Závěr prázdnin patří vojenským hudbám.

Home | » Akce | » Kroměříž 2017

Kroměříž 2017

Home | » Akce | » Kroměříž 2017

Kroměříž 2017

Pomalé a mírně ospalé hanácké město? Omyl !!! Pohyb, sport, aktivní odpočinek, akce, zábava a pro některé i adrenalin - taková bude Kroměříž v roce 2017. Lidé se chtějí hýbat, sportovat, vyhledávají zdravý životní styl a aktivní trávení volného času. A Kroměříž má v tomto ohledu co nabídnout. Cyklistika, turistika, in-line, plavba, běh, nordic walking, bohatá nabídka sportovních center i dětských hřišť. Přičtěme k tomu zdravé životní prostředí, přírodní i kulturní zajímavosti, terén pro rodiny s dětmi i náročnější sportovce, nové parky i historické zahrady. A až se spokojení z celodenního výletu vrátíte do svého hotelu nebo penzionu, čeká na vás relax, wellness, dobré jídlo nebo jen posezení v některé z malebných kaváren a vináren v historickém centru Kroměříže. Po celou sezonu pro vás máme připravený stylový doprovodný program, ať už jsou to Vybarvený běh, Vítání prázdnin s vodními hrátkami, speciální turistické prohlídky, cyklojízdy a spousta dalších překvapení. A díky skvělým organizátorům nejrůznějších běhů, maratonů, triatlonů či cyklistických a jiných závodů si v Kroměříži přijdou na své i skuteční sportovci. Zkrátka KROMĚŘÍŽ NEZASTAVÍŠ. Je to město s historickým srdcem, ale mladým a svěžím duchem.

 

Cyklistika, turistika, in-line, plavba, běh, nordic walking, ale i zdravé životní prostředí a přírodní zajímavosti - to vše turisté najdou v Kroměříži a jejím blízkém okolí. A právě aktivní turisty chce letos město oslovit se svým projektem KROMĚŘÍŽ NEZASTAVÍŠ. „Stále více lidí přijíždí do Kroměříže nejen za věhlasnými památkami, ale i za přírodními krásami a okolním terénem, který uspokojí nenáročné turisty i opravdové sportovce.,“ prozradil Pavel Zrna, který má na kroměřížské radnici v Kroměříži na starosti cestovní ruch. Speciální nabídka Kroměříže zahrnuje nové prohlídkové okruhy, a turistické tipy, při nich se můžete kochat krásami malebné Hané, ale prozkoumávat i nedaleké Chřiby a Hostýnské vrchy. A nechybí ani atrakce přímo ve městě. Víte, že kroměřížské historické zahrady jsou jako stvořené pro nordic walking, že je Kroměříž a její okolí hustě pokryta keškami, že jedině v Kroměříži se můžete setkat se zcela novým pojmem cyklocaching a že po celé léto se budete moci na Velkém náměstí zapojit do nejrůznějších pohybových aktivit? Hlavní turistická sezona v Kroměříži začne 10. června Vybarveným během. Zájemci o účast se mohou už teď registrovat na www.vybarvenybeh.cz a vzhledem k omezené kapacitě i výhodnější ceně doporučujeme udělat to co nejdříve.

 

Kroměříž dnes není pouhým historickým městem, ale vyhledávanou destinací, která nabízí vše, co nároky na současný turismus vyžadují. Kroměříž je město s historickým srdcem, ale mladým a svěžím duchem.

VÝZVA PRO VŠECHNY POULIČNÍ UMĚLCE!!

Hledáme amatérské zpěváky, bubeníky, malíře, žongléry a další amatérské nadšence pro letošní sezonu Kroměříž nezastavíš!

Rádi bychom v rámci projektu Kroměříž nezastavíš! oživili letošní turistickou sezonu, a proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou spolupráce. Na Velkém náměstí plánujeme dočasně  vybudovat relaxační a odpočinkovou zónu s barem a posezením, u kterého si budou moci místní i turisté zakoupit občerstvení a posedět na připravené zahrádce a vychutnat si jedinečnou atmosféru centra města. Každý den bychom chtěli zpestřit krátkým zajímavým programem, který přiláká kolemjdoucí. Pokud můžete nabídnout cokoli ze soudku umění, budeme rádi a my vám zase pomůžeme s propagací a technickým zabezpečením. 

Není třeba být profesionál, stačí mít chuť a elán!! 

Našim cílem je navodit příjemnou a pohodovou atmosféru, proto pokud přijdete a zahrajete, zazpíváte nebo budete žonglovat či hrát divadlo, recitovat, číst knížku budeme rádi. Vaši akci podpoříme, zařadíme do  propagačních materiálů a další…

V případě jakýchkoli dotazů či zájmu neváhejte prosím kontaktovat:

odbor kultury a cestovního ruchu
Marcela Nehodová
tel.: 573 321 225
email: marcela.nehodova@mesto-kromeriz.cz

 

Pro turistickou sezonu 2017 odbor kultury a cestovního ruchu vydal novou brožuru!
Brožura je k vyzvednutí v Turistickém informačním centru nebo si ji můžete prohlédnout on-line (viz. níže).

 

Soubory ke stažení

Vybarvený běh Kroměříž Kroměříž nezastavíš
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa