DOŽÍNKY ZLÍNSKÉHO KRAJE

Největší folklórní svátek v Kroměříži.

Kalendář událostí
KALENDÁŘ AKCÍ

Kroměříž žije spoustou kulturních a společenských událostí.

19366307_828499083970278_8021837937063707437_n
Relaxační zóna

Relaxační zóna přímo na Velkém náměstí!

KM-logo-2017-Nezastavíš-barevné
Kroměříž 2017

Kroměříž nezastavíš!

DenUniformovanychSboru
Den uniformovaných sborů 2017

Ukončení turistické sezóny v Kroměříži

IMG_2471
Mezinárodní festival vojenských hudeb

Závěr prázdnin patří vojenským hudbám.

KHL100x60mm
Kroměřížské hudební léto 2017

již 49. ročník festivalu vážné hudby.

mobilita
Evropský týden mobility

15. - 21. září 2017

18528009_1488764517865659_7293594208835648495_n
Kukuřičáci

Bludiště v kukuřičném poli

Home | » Akce | » Kroměříž 2017

Kroměříž 2017

Home | » Akce | » Kroměříž 2017

Kroměříž 2017

Pomalé a mírně ospalé hanácké město? Omyl !!! Pohyb, sport, aktivní odpočinek, akce, zábava a pro některé i adrenalin - taková bude Kroměříž v roce 2017. Lidé se chtějí hýbat, sportovat, vyhledávají zdravý životní styl a aktivní trávení volného času. A Kroměříž má v tomto ohledu co nabídnout. Cyklistika, turistika, in-line, plavba, běh, nordic walking, bohatá nabídka sportovních center i dětských hřišť. Přičtěme k tomu zdravé životní prostředí, přírodní i kulturní zajímavosti, terén pro rodiny s dětmi i náročnější sportovce, nové parky i historické zahrady. A až se spokojení z celodenního výletu vrátíte do svého hotelu nebo penzionu, čeká na vás relax, wellness, dobré jídlo nebo jen posezení v některé z malebných kaváren a vináren v historickém centru Kroměříže. Po celou sezonu pro vás máme připravený stylový doprovodný program, ať už jsou to Vybarvený běh, Sklouzni se do prázdnin, speciální turistické prohlídky, cyklojízdy a spousta dalších překvapení. A díky skvělým organizátorům nejrůznějších běhů, maratonů, triatlonů či cyklistických a jiných závodů si v Kroměříži přijdou na své i skuteční sportovci. Zkrátka KROMĚŘÍŽ NEZASTAVÍŠ

Kroměříž dnes není pouhým historickým městem, ale vyhledávanou destinací, která nabízí vše, co nároky na současný turismus vyžadují. Kroměříž je město s historickým srdcem, ale mladým a svěžím duchem.

 

RELAXAČNÍ ZÓNA V CENTRU MĚSTA!
V průběhu měsíců června, července a srpna bude na Velkém náměstí vybudovaná relaxační a odpočinková zóna s barem a posezením. Turisté i místní si zde mohou zakoupit občerstvení, posedět na připravené zahrádce a vychutnat si jedinečnou atmosféru městského centra. Náměstí oživí a zpestří zajímavý program, který bude nejen kulturní a zábavný, ale nabídne také pravidelné sportovní aktivity, do kterých se můžete kdykoli zapojit.
Po celou sezonu budete mít možnost zahrát si Člověče nezlob se či Dámu, jejíž hrací plocha má velikost 3x3 metry! Připravena je také půjčovna koloběžek, a to přímo na Velkém náměstí!

Celý program relaxační zóny, kde je vstup zdarma, najdete níže (viz. brožury).
Aktuality, fotky, videa a další najdete na události na Facebooku: https://www.facebook.com/relaxacnizonakromeriz/
Bližší informace najdete také zde: http://www.kromeriz.eu/akce/prehled/502-.html

BAVTE SE A RELAXUJTE S NÁMI!

 

BICYKLO KINO
Šlápni do pedálů a spusť videoprojekci na radniční věži!
Kroměříž má novou atrakci – kino, které spustíte jízdou na bicyklu. Dvě k zemi upevněná kola stojí naproti radnici. „Když lidé šlápnou do pedálů, na jednom spustí krátkou videoprojekci a na druhém doprovodný zvukový záznam. Výhodné tak je, aby byla obsazena obě kola zároveň,“ uvedl vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Projekce se objeví na radniční věži přes celou její šířku.  Na přípravě snímku, který obyvatelé i návštěvníci města uvidí, se podílely děti, které se účastnily soutěže animované tvorby nazvané Animág.

V provozu denně od 21.00 do 23.00 hodin.

 

 

VÝZVA PRO VŠECHNY POULIČNÍ UMĚLCE!!

Hledáme amatérské zpěváky, bubeníky, malíře, žongléry a další amatérské nadšence pro letošní sezonu Kroměříž nezastavíš!

Rádi bychom v rámci projektu Kroměříž nezastavíš! oživili letošní turistickou sezonu, a proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou spolupráce. Na Velkém náměstí plánujeme dočasně  vybudovat relaxační a odpočinkovou zónu s barem a posezením, u kterého si budou moci místní i turisté zakoupit občerstvení a posedět na připravené zahrádce a vychutnat si jedinečnou atmosféru centra města. Každý den bychom chtěli zpestřit krátkým zajímavým programem, který přiláká kolemjdoucí. Pokud můžete nabídnout cokoli ze soudku umění, budeme rádi a my vám zase pomůžeme s propagací a technickým zabezpečením. 

Není třeba být profesionál, stačí mít chuť a elán!! 

Našim cílem je navodit příjemnou a pohodovou atmosféru, proto pokud přijdete a zahrajete, zazpíváte nebo budete žonglovat či hrát divadlo, recitovat, číst knížku budeme rádi. Vaši akci podpoříme, zařadíme do  propagačních materiálů a další…

V případě jakýchkoli dotazů či zájmu neváhejte prosím kontaktovat:

odbor kultury a cestovního ruchu
Marcela Nehodová
tel.: 573 321 225
email: marcela.nehodova@mesto-kromeriz.cz

 

Pro turistickou sezonu 2017 odbor kultury a cestovního ruchu vydal novou brožuru!
Brožura je k vyzvednutí v Turistickém informačním centru nebo si ji můžete prohlédnout on-line (viz. níže).

 

Soubory ke stažení

Vybarvený běh Kroměříž Kroměříž nezastavíš
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa