galerie
Muzea a galerie

Poznejte umění v Kroměříži!

aktivní dovolená
Aktivní dovolená

U nás se nudit nebudete!

relax
Relax

Načerpejte nové síly!

_DSC3758
Kroměříž dětem

I děti si u nás přijdou na své :-)

texty_mf609
Tipy na výlety

Poznejte Kroměříž a okolí!

Home | » Volný čas

Home | » Volný čas

Cyklostezka podél řeky Moravy a Baťova kanálu (80 km)

1 denní balíček

Cyklostezka podél řeky Moravy a Baťova kanálu (80 km)

Kroměříží prochází Moravská dálková cyklotrasa č. 47, která spojuje směrem na sever Kroměříž s Olomoucí a dále pak s Jeseníky. Na jihu je to pak s Otrokovicemi, Napajedly, Uherským Hradištěm a dalšími městy na Slovácku až k Břeclavi. 
V roce 2010 byly zprovozněny nové úseky cyklotrasy č. 47 a otevřena nová unikátní cyklostezka podél řeky Moravy a Baťova kanálu. Je dlouhá 80 kilometrů, cyklisté po ní projedou z Kroměříže až do Hodonína. Na Východní Moravě (Kroměříž – Uherský Ostroh) téměř na celé trase převládá asfaltový povrch (cca 50 km), takže stezka je vhodná i pro in-line bruslaře. Cyklostezka je ideální pro dálkové cyklisty, rodiny s dětmi, seniory i tělesně postižené, kteří ocení takřka absolutní rovinu, přehledný terén. Křížení všech silnic a železničních tratí je řešeno mimoúrovňově. Cyklostezka nabízí i spojení plavby po Baťově kanálu s cykloturistikou a navíc cyklisté mohou využívat již existující nabídku služeb na březích – hospůdek a sociálních zařízení v přístavištích.
Cyklostezka, která začíná v Kroměříži u přístaviště (kousek pod lávkou pro pěší přes řeku Moravu), je tak dalším tipem pro návštěvníky, kteří mohou svůj pobyt zpestřit aktivním pohybem a vyrazit na výlet. Pro představu trasa Kroměříž – Uherské Hradiště je nenáročná, dlouhá cca 35 km a velmi pohodlně ji zdoláte za 2 hod. www.batacanal.cz 

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa