DSC3037
Arcibiskupský zámek Dominanta města Kroměříže.
P4290989
Podzámecká zahrada Romantický park v centru města.
rotunda_kvetna
Květná zahrada Jeden z nejvýznamnějších zahradních výtvorů v celosvětovém měřítku.
Home | » Památky UNESCO | » Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada

Home | » Památky UNESCO | » Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada byla založena v roce 1509 a během několika století rozšířena do impozantní rozlohy 64 hektarů. Od počátku se měnil její obsah i vzhled. Ze zelinářské a ovocnářské zahrady byla v 17. století přebudována na zahradu barokní. V 19. století na stylový krajinářský park a dnes je zde vysázeno přes 200 druhů vzácných stromů z různých částí Evropy, Ameriky i Asie. Skloubení vodních prvků (potoků a rybníků) s botanickou skladbou lučních porostů a vzácných stromů je umocněno romantickými stavbami, jako jsou např. Colloredova kolonáda, Pompejánská kolonáda, Čínský pavilon nebo Rybářský pavilon. Podzámecká zahrada je parkem, který slouží k zastavení, vnímání krásy, načerpání nových sil, občerstvení i oddechu. Do zahrady je vstup volný a bez průvodce.

Tento přední evropský krajinářský park okouzlí v každém období. Nejen romantickými stavbami doplněnými potůčky a rybníčky, ale především scenérií s jedinečně vysázenými květinovými záhony,  krásně zbarvenými listy stromů nebo  bílou sněhovou pokrývkou v zimě. Využijte těchto barev k nafocení vašich romantických fotek do rodinného alba. Můžete využít již zmiňované romantické stavby (Pompejánská kolonáda, Paví dvůr, Rybářský pavilon, Colloredova kolonáda) a společnost vám budou dělat nejen busty arcibiskupa Rudolfa Jana a arcibiskupa Sommerau-Beckha, ale především přes 200 druhů vzácných stromů. Dětem pak zpříjemní procházku zvířátka v minizoo a zámecké oboře. Užijte si poklidná zákoutí působivé krásy a dokonalé harmonie!

Vstup do Podzámecké zahrady je zdarma, aktuální informace o otevírací době a mimořádných uzavírkách zahrady naleznete zde.

K prohlídce můžete využít možnost projet se vláčky History tour.

  

 

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa