galerie
Muzea a galerie Objevte umění v Kroměříži!
aktivní dovolená
Aktivní dovolená U nás se nudit nebudete!
relax
Relax Načerpejte nové síly!
_DSC3758
Kroměříž dětem I děti si u nás přijdou na své :-)
texty_mf609
Tipy na výlety Poznejte Kroměříž a okolí!
Home | » Volný čas | » Tipy na výlety | » KROMĚŘÍŽ - BRÁNA VÝCHODNÍ MORAVY

KROMĚŘÍŽ - BRÁNA VÝCHODNÍ MORAVY

Home | » Volný čas | » Tipy na výlety | » KROMĚŘÍŽ - BRÁNA VÝCHODNÍ MORAVY
KM - brána VM 1 KM - brána VM 3 KM - brána VM 2 KM - brána 4

KROMĚŘÍŽ - BRÁNA VÝCHODNÍ MORAVY

Poznejte Kroměříž, město, ze kterého není nikam daleko.

Krása dostupná všem

Kroměříž je okouzlující město. Nabídne vám klidné a bezpečné prostředí, v němž se na každém kroku potkáte s historií a kulturou. Město, jehož atraktivita je oceněna i zápisem na seznam UNESCO, je výborně dostupné - přijedete k nám přímo po dálnici D1. Můžete se kochat krásami letního sídelního města olomouckých arcibiskupů a současně využít příznivé polohy k výletům za dalšími atraktivitami Východní Moravy. 

Pohodlná dopravní dostupnost a výhodná zeměpisná poloha předurčují Kroměříž k výletům všemi směry.  Nejprve si ale vychutnejte jedinečnost samotného města, jehož věhlasné památky ročně přitahují statisíce turistů, z nichž ti zahraniční mnohdy neváhají urazit tisíce kilometrů, aby viděli kroměřížské skvosty. Čeká na Vás Arcibiskupský zámek s proslulou obrazárnou, Podzámecká a Květná zahrada, historické centrum města, ale i  třeba Arcibiskupské vinné sklepy.

Neméně atraktivní je i blízké okolí. Nádherná ZOO ve Zlíně – Lešné je tipem na celodenní výlet pro malé i velké, stejně jako návštěva poutního Velehradu, Archeoskanzenu v obci Modrá, zámku Buchlovice, hradu Buchlov a ve výčtu míst, která byste neměli vynechat, nesmí chybět ani Svatý Hostýn s poutním kostelem, rozhlednou a proslulou křížovou cestou. Kamennou rozhlednu najdete také na vrcholku Chřibských lesů, odkud můžete při dobré viditelnosti zahlédnout i Vídeň či Jeseníky.

Po návratu vás v Kroměříži opět přivítá některý z malebných hotelů a penzionů a město vás vyzve k podvečerní procházce, ať už soukromé, nebo třeba v doprovodu Biskupských manů, kteří se každý prázdninový pátek vydávají do ztemnělých dlážděných uliček a v rámci netradičních prohlídek odhalují Tajemství staré Kroměříže.

 
Třídenní inspirativní program

Doporučený čas návštěvy: jaro – léto – podzim   

1. den
Příjezd, ubytování, podvečerní prohlídka centra města. Doporučujeme prohlídku Tajemství staré Kroměříže. Koná se v červenci a srpnu každý pátek s kostýmovanými průvodci. V některém z pivovarů ochutnejte nepasterizované a nefiltrované místní pivo. Večer využijte aktuální kulturní nabídku.

2. den
Dopoledne vyčleňte k prohlídce Arcibiskupského zámku. Získáte tak obraz o jedinečnosti kroměřížské rezidence olomouckých biskupů a arcibiskupů, projdete si reprezentační sály zámku a z ochozu zámecké věže spatříte Podzámeckou zahradu a historické jádro Kroměříže. Prozkoumejte zákoutí Podzámecké zahrady, pobavte se v zookoutku, vydejte se na romantickou plavbu loďkou po Dlouhém rybníku. Odpoledne na Vaši návštěvu čeká nedaleký zámek v Chropyni.

3. den
Dopoledne se vydejte na prohlídku Květné zahrady - unikátu světového zahradního umění, který bývá přirovnáván k francouzské Versailles. Projděte se labyrinty zelených stěn, obdivujte ornamentální květinové záhony, kašny, kolonádu a rotundu.

Po obědě se můžete vydat na prohlídku některého z letních zámeckých sídel místních šlechtických rodů v Buchlovicích či Lešné a procházku v přilehlých zámeckých zahradách.

»    Buchlovice (37 km) zámecká zahrada a anglický park.
»    Lešná u Zlína (31 km) zámecký park s oblíbenou zoologickou zahradou.


Zajímavost

Zoologická zahrada a zámek ve Zlíně - Lešné je unikátní díky členění dle geografického principu. Uvidíte zde nejen zajímavá zvířata, ale také řadu originálních předmětů, například vyrobky etiopského kmene Konso, mayský kalendář, tibetské modlitební praporky, buddhistický koutek apod.

 

DOPORUČUJEME

Navštivte zámek Buchlovice, jedno z nejvýznamnějších barokních šlechtických sídel v České republice. Zcela mimořádný význam má také přilehlá barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, řazený mezi nejkrásnější historické zahrady u nás.

 

 

Soubory ke staženíBarokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa