galerie
Muzea a galerie Objevte umění v Kroměříži!
aktivní dovolená
Aktivní dovolená U nás se nudit nebudete!
relax
Relax Načerpejte nové síly!
_DSC3758
Kroměříž dětem I děti si u nás přijdou na své :-)
texty_mf609
Tipy na výlety Poznejte Kroměříž a okolí!
Home | » Volný čas | » Tipy na výlety | » KROMĚŘÍŽ - POHÁDKOVĚ KRÁSNÉ MĚSTO

KROMĚŘÍŽ - POHÁDKOVĚ KRÁSNÉ MĚSTO

Home | » Volný čas | » Tipy na výlety | » KROMĚŘÍŽ - POHÁDKOVĚ KRÁSNÉ MĚSTO
VR 013 Kroměříž Zámecká slavnost -236 minizoo lodicka_podzamka bajda2

KROMĚŘÍŽ - POHÁDKOVĚ KRÁSNÉ MĚSTO

Filmaři dobře vědí, jak dětskou duši zaujmout. Rodinám s dětmi nabízíme pohádkové
prázdniny ve zdravém a krásném prostředí historické Kroměříže, které na plné obrátky rozvíjí dětskou fantazii.


Zažijte pohádku na vlastní kůži

Filmové štáby z celého světa v Kroměříži každoročně hledají jedinečné záběry pro historické, romantické a pohádkové příběhy. Líbila se vám filmová pohádka Peklo s princeznou? Pokud ano, vydejte se o prázdninách tam, kde se natáčela. Právě v Kroměříži totiž najdete tu hodnou pohádkovou zemi krále Leopolda. Přesvědčte se na vlastní oči, že filmaři město zachytili bez příkras takové, jaké skutečně je – pohádkové. 

Květná zahrada je sama o sobě skvostným dílem evropského zahradního umění 17. století. Děti ji však milují hlavně kvůli přírodnímu bludišti, nejrůznějším tajuplným zákoutím, Jahodovým kopečkům, působivým pestrobarevným květinovým záhonům a kolonádě, v níž se zvuk přenáší z jedné strany na druhou. 

V Podzámecké zahradě na děti čeká ZOO koutek, na který s láskou vzpomíná už několik generací návštěvníků. Pobavíte se pohledem na rozverné opičky
a drobné ptactvo, v zámecké oboře si můžete prohlédnout daňky, oslíky apod. Pro děti jsou velkým zážitkem setkání s volně pobíhajícími veverkami a pestrobarevnými pávi. A když budete mít štěstí, před zámkem můžete spatřit i stráž pana arcibiskupa. 

Nespočet dětských koutků najdete také přímo ve městě, například na Hanáckém náměstí či v Bezručově parku. V obou lokalitách se nacházejí fontánky, které zejména v parném létě skýtají osvěžení a lákají k vodním hrátkám, stejně jako místní plovárna s překrásným výhledem na zámek. 

Dobrodružné povahy se mohou vydat proti proudu času a společně s biskupskými vojáky a měšťany v dobových kostýmech absolvovat netradiční prohlídky Tajemství staré Kroměříže.


Třídenní inspirativní program

Doporučený čas návštěvy: jaro – léto – podzim     

1. den
Příjezd, ubytování, podvečerní prohlídka centra města. Doporučujeme prohlídku Tajemství staré Kroměříže – procházku po městě s Biskupskými many. Koná se v červenci a srpnu každý pátek s kostýmovanými průvodci.

2. den
Dopoledne prohlídka Květné zahrady, která je spolu s Podzámeckou zahradou a Arcibiskupským zámkem zapsána na seznamu UNESCO. Děti tu čekají tajuplná zákoutí přírodního bludiště, pestrobarevné záhony i kolonáda, na níž si mohou vyzkoušet akustické „kouzlo“ zvané Dionýsovo ucho. Pokud budete na jednom konci kolonády mluvit, uslyší posluchač na druhém konci kolonády, ve vzdálenosti 244 metrů, každé vaše slovo. Dejte si zde pozor na to, co říkáte!
Odpoledne můžete vyrazit hledat Poklad biskupa Bruna nebo se pobavit a odpočinout si na městském koupališti Bajda.

3. den
Dopoledne prohlídka Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady. Prohlédněte si sály, kde se natáčela pohádka Peklo s princeznou i slavný Amadeus.
Vystoupejte na zámeckou věž s vyhlídkou na celé město i široké okolí (Hostýnské vrchy, Chřiby) a potom si odpočiňte na lavičkách Podzámecké zahrady. Součástí upravené zahrady je i minizoo. Mezi návštěvníky se navíc zcela volně pohybují třeba pávi, labutě nebo veverky. V parku je možné využít turistický vláček s výkladem, případně si vypůjčit šlapadlo, kánoi, pramici anebo solární loď a vydat se s dětmi na projížďku po Dlouhém rybníku.


Zajímavost

Své dětství v Kroměříži prožil vynikající herec Bořivoj Navrátil, představitel mnoha pohádkových filmových rolí, i scénárista Miloš Macourek, který už několik dětských generací baví svými seriály Arabela nebo Mach a Šebestová. Oba, ale zdaleka nejen oni, čerpali inspirace a náměty ve vzpomínkách právě na Kroměříž.

 


 

Soubory ke staženíBarokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa