DSC_1357
Kroměřížská plavba

Zažijte netradiční pohled na Kroměříž

tajemství
Ohnivé dědictví

Pomozte Emě a Oliverovi zachránit Kroměříž

ZazitkoveLety-00
Zážitkové lety

Poznejte Kroměříž z ptačí perspektivy

PohadkovyLes2016_08
Kroměřížská dráha

Železniční muzeum a jízdy zvláštních vlaků

Hledání pokladu biskupa Bruna

Hledejte! Od 12. května!

hurvínek
Hanácké léto na kolejích

Vydejte se na akce stylově

geofun 1
Kde je Giovanni?

Nová geolokační hra v Kroměříži!

Skryté příběhy
Ztráta architekta Archeho

Skryté příběhy nyní i v Kroměříži!

Bludiště03
Zrcadlové bludiště

Bludiště v centru Kroměříže

Kostel sv. Mořice
Otevřené brány kostelů

Zjistěte, kdy budou otevřené kroměřížské kostely

FOTO  na baneru_history_tour
Kroměříž history tour

Projížďky zahradami a městem.

tajemství
Tajemství staré Kroměříže

Netradiční prázdninové prohlídky v doprovodu biskupských vojáků a měšťanů

boys-286179_1280
Pro školy a tábory

Ucelená nabídka pro větší organizované skupiny dětí

logo_filmova_km
Turistická sezóna 2015

Co zažili návštěvníci v loňské sezóně

2016
Turistická sezóna 2016

Poznali jsme Kroměříž v novém světle.

KM-logo-2017-Nezastavíš-barevné
Kroměříž 2017

Turistická sezona jinak! Kroměříž nezastavíš!

Turistická sezóna 2018

Kroměříž pro mladé tělem i duchem!

TECHNICKE_PAMATKY inzerat
Technické památky Kroměříže a okolí

Objevujte technické skvosty

Home | » Turistická nabídka | » Turistická sezóna 2015

Turistická sezóna 2015

Home | » Turistická nabídka | » Turistická sezóna 2015

Turistická sezóna 2015

TURISTICKÁ SEZÓNA 2015

Kroměříž patří mezi města, jejichž tvář můžeme často vídat na filmovém plátně a televizních obrazovkách. Není divu, úchvatné kulisy historického města s reprezentativními měšťanskými domy a malebnými uličkami, honosné interiéry Arcibiskupského zámku i tajemná a romantická zákoutí unikátních zahrad, to vše se v historických velkofilmech, pohádkách i dobových seriálech skvěle vyjímá.
Milovníci filmové turistiky, ale nejen oni, mají letos v Kroměříži jedinečnou příležitost připomenout si filmová díla, která v Kroměříži vznikla a z nichž mnohá již patří ke zlatému fondu české i světové kinematografie.Vznikla zde řada děl, jako jsou Královská aféra, Angelika, Nehynoucí láska, Ucho, Četnické humoresky, Peklo s princeznou či oscarový Amadeus režiséra Miloše Formana. Proto turistická sezona 2015 patřila hlavně FILMU a připomněla tak filmy, seriály a pohádky natáčené v Kroměříži.

Filmová Kroměříž 2015 nabídla:

1) Prohlídky „Po stopách filmů natáčených v Kroměříži“ – 7 prázdninových pátečních podvečerů, kterými provedou členové skupiny historického šermu Biskupští Manové. Členové této skupiny jsou ti nejpovolanější,   neboť se sami účastnili jako komparz velkého počtu filmů, seriálů a pohádek, které zde filmové štáby české i zahraniční natáčely.

2) Filmovou trasu - vydejte se po stopách filmů natáčených v jedinečných prostorách města Kroměříže. V místech, kde nejznámější filmy vznikaly, jsou rozmístěny nové panely s informacemi o jednotlivých snímcích. Filmová trasa kopíruje ta nejzajímavější místa ve městě. Informační cedule turisté najdou u Arcibiskupského zámku, Květné zahrady, na Velkém náměstí, u Justiční akademie na Masarykově náměstí a také nedaleko vstupu do Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově ulici. Tři panely jsou také rozmístěny u vstupů do Podzámecké zahrady, konkrétně z ulic Na Kopečku, Ztracená a Vejvanovského. Panely obsahují text o snímcích natáčených v dané lokalitě, fotky z těchto filmů a také mapu s místem rozložení dalších informačních cedulí. Filmovou trasu informačně doplňuje nová brožura, která se rozepisuje o jednotlivých filmech. Brožura je dostupná v českém jazyce v Turistickém informačním centru.

3) Výstavu kostýmů z pohádky Peklo s princeznou v Muzeu Kroměřížska - součástí Filmové Kroměříže je dále výstava kostýmů z pohádky Peklo s princeznou, ve které filmaři využili kroměřížské interiéry i exteriéry. Výstavu si budete moci prohlédnout v Muzeu Kroměřížska od 10. června do 30. srpna.

4) Filmového průvodce – s novým informačním materiálem se můžete vydat po stopách filmových natáčení. Dozvíte se zajímavé informace o filmech, pohádkách a seriálech, které byly natáčeny v Kroměříži. Brožura je k dispozici v Turistickém informačním centru.

5) Prázdninové Letní kino – promítání filmů natáčených v Kroměříži připravil Dům kultury. Těšit se můžete například na filmy Amadeus, Třicet panen a Pythagoras, Královská aféra, Angelika, Peklo s princeznou nebo třeba Ucho.

6) Aplikaci agentury Czechtourism – zdarma pro iPhone a Android – součástí budou ukázky z filmu Amadeus a televizního seriálu Četnické humoresky + webové stránky www.zemefilmu.cz    Po filmových místech nejen v Kroměříži vás provede také mobilní aplikace Filmová místa. Aplikace je zdarma ke stažení pro iPhone, Android i Windows Phone.

7) Soutěž MOJE FILMOVÁ KROMĚŘÍŽ - Město Kroměříž ve spolupráci s internetovou televizí iTV Kroměříž připravilo soutěž pro všechny příznivce filmování. Natočte kamerou, mobilem, fotoaparátem či tabletem o Kroměříži svůj originální film či video a hrajte o pobyt v luxusním hotelu, vyhlídkový let nad městem, videokameru a další skvělé ceny...

 

 

Soubory ke stažení

brozuraFilmovaKromerizVelikost: 9.17 MB
Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa