galerie
Muzea a galerie Objevte umění v Kroměříži!
aktivní dovolená
Aktivní dovolená U nás se nudit nebudete!
relax
Relax Načerpejte nové síly!
_DSC3758
Kroměříž dětem I děti si u nás přijdou na své :-)
texty_mf609
Tipy na výlety Poznejte Kroměříž a okolí!
Home | » Volný čas | » Aktivní dovolená | » Kroměříž adrenalinová

Kroměříž adrenalinová

Home | » Volný čas | » Aktivní dovolená | » Kroměříž adrenalinová

Kroměříž adrenalinová

letadlo paintball transportér km adrenalinová

Nebaví vás chodit po památkách a muzeích? I pro Vás má Kroměříž něco v záloze. Nabízí vyhlídkové lety, seskoky padákem v tandemu, základní výcvik pilota na kluzácích a motorových letadlech, paintball a dokonce i jízdu vojenským obrněným transportérem.

Letiště v Kroměříži má bohatou a pestrou historii. Za jeho vznik může Ing. Jan Kašpar, který si vybral plochu zdejšího vojenského cvičiště pro svůj úspěšný veřejný vzlet dne 2. 7. 1911. Od té doby je tato plocha spojena s létáním. Po druhé světové válce zde mělo být vybudováno velké vojenské a dopravní letiště. Nic z toho se však neuskutečnilo. Letiště se ubránilo několika pokusům o likvidaci a dodnes velmi dobře slouží jako součást infrastruktury města. Prohlídku letecké techniky můžete absolvovat po dohodě s vedoucím provozu. Mimo tradičních kluzáků a motorových kluzáků je zde pestrá paleta sportovních motorových letadel. V posledních letech došlo k výstavbě několika nových hangárů s velkým počtem ultralehkých letadel, z nichž některá jsou poháněna motory ze známých aut značky Trabant. Zajímavé je sledovat starty kluzáků s pomocnými motory, které se po startu a nastoupání do potřebné výšky zastaví a ukryjí do trupu letadla. Prakticky každý den (v případě vhodného počasí) se můžete ze zdejšího letiště vznést se zkušeným pilotem na dobu, kterou si předem určíte, a pokochat se pohledem na krásnou architekturu města i přírodu v jeho okolí. Letadlem je to jen krátký skok do Chřibů anebo třeba na Hostýn. Zaletět můžete i nad Praděd do Jeseníků nebo až na Slovensko.

Přes kroměřížský aeroklub si po předchozí domluvě můžete zajistit vyhlídkový let v motorovém i bezmotorovém letadle pro jednu až tři osoby. Můžete si smluvit i základní výcvik pilota k řízení takového letadla a nebo seskok v tandemu. Vše je nutné si předem domluvit. Informace vám podá pan Miroslav Rakušan, tel: 603 259 545, web.

Nebude-li vám letiště stačit, můžete se přesunout do bývalého vojenského areálu Hvězda, kde si můžete vyzkoušet paintball nebo třeba jízdu ve vojenském obrněném transportéru! Střelbu barevnými náboji si musíte objednat předem. Více informací naleznete na webu www.klubcsla.cz. Zde zároveň naleznete také bližší informace o jízdách v obrněném transportéru, které si zde můžete rovněž objednat. 

 

 

 

 

tBarokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa