galerie
Muzea a galerie

Poznejte umění v Kroměříži!

aktivní dovolená
Aktivní dovolená

U nás se nudit nebudete!

relax
Relax

Načerpejte nové síly!

_DSC3758
Kroměříž dětem

I děti si u nás přijdou na své :-)

texty_mf609
Tipy na výlety

Poznejte Kroměříž a okolí!

Home | » Volný čas | » Aktivní dovolená

Aktivní dovolená

Home | » Volný čas | » Aktivní dovolená

Aktivní dovolená

Kroměříž není jen historickým městem s řadou památek, na své si u nás přijdou také turisté, kteří chtějí využít svůj čas aktivně! Ať už chcete na kolo, kolečkové brusle, vykoupat se, zahrát tenis či zažít nějaký ten adrenalin, v Kroměříži si přijdete na své. Neváhejte a poznejte naše město jinak!

Asi těžko budete v České republice hledat koupání, hřiště pro volejbal nebo tenis přímo pod okny zámku. Kroměříž takovouto ojedinělou raritu nabízí. Areál Bajda je vyhlášený nejen pro svou mimořádnou polohu v blízkosti památky UNESCO, v sousedství Podzámecké zahrady, ale také pro dobré služby a pohodu.
Sportovně-rekreační areál Bajda v Kroměříži se v nedávné době rozdělil na tenisový klub a bazén. Tenis se zde nyní hraje na sedmi antukových dvorcích. Klub má kvalitní sociální zázemí a občerstvení. Zájemci o hru si musí dvorec rezervovat předem. Vstup na vedle ležící 50 m dlouhý vnější bazén je samostatným vchodem. V části pro neplavce je klouzačka a poblíž i brouzdaliště pro nejmenší. Kousek od bazénu jsou 2 hřiště na plážový volejbal a 3 hřiště na nohejbal či volejbal.

Více informací:  www.bajda.eu

Neláká-li vás pobyt u bazénu, vydejte se přes Podzámeckou zahradu na Pionýrskou louku, která je velkou travnatou plochou pro nejrůznbější míčové hry včetně fotbalu. Obklopuje ji asfaltová dráha na běhání i pískové doskočiště. K dispozici zde máte antuková hřiště (2 na tenis a 2 na volejbal). Zvláštností je asfaltové hřiště s mantinely, kde se hraje košíková, ale hlavně in-line hokej a jiné sporty. O areál se sociálním zařízením se stará správce, u kterého je možno si hřiště objednat.
Více informací: www.hskm.cz

V nedávné době vyrostla kvalitní sportoviště u všech základních škol. Jsou zde fotbalová hřiště s umělou trávou, ale i další na volejbal či tenis. Většina sportovišť je přístupná veřejnosti v odpoledních hodinách, v létě po celý den, a to po dohodě s jejich správcem.
Více informací: www.zsslovan.cz

V případě špatného počasí nebo v zimních měsících je možné využít pro sport různá kroměřížská sportoviště. Kromě krytého zimního stadionu na bruslení je tu i krytý bazén 25 m se saunou a fitnesscentrem. V dalších sportovních halách a centrech je možno hrát tenis, squash, bowling, stolní tenis, kuželky či jiné míčové hry. Nabídka je velmi pestrá, vybírejte...

Kontakty:

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa