galerie
Muzea a galerie Objevte umění v Kroměříži!
aktivní dovolená
Aktivní dovolená U nás se nudit nebudete!
relax
Relax Načerpejte nové síly!
_DSC3758
Kroměříž dětem I děti si u nás přijdou na své :-)
texty_mf609
Tipy na výlety Poznejte Kroměříž a okolí!
Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Kroměříž není jen městem historie a umění. Příjemné prázdninové vyžití nabízí i rodinám s dětmi. Přímo v srdci města, v Podzámecké zahradě na vás a vaše ratolesti čekají vyjížďky dětským vláčkem nebo na lodičkách.
V jarních a podzimních měsících se přímo na louce před zámkem konají pohádky pro děti. Kromě toho společné chvíle s rodinou si zde lze vychutnat také přímo v trávě, na pikniku – zdejší rozlehlé louky v krásné přírodě vaše děti nadchnou a neomezí.

Neváhejte a vydejte se objevovat toto krásně město i s kočárkem a svými nejmenšími. Volné chvíle zde strávené vám zpříjemní i blízké kavárny a restaurace s vybavenými dětskými koutky a dalším zázemím pro malé děti.

Restaurace a kavárny s dětským koutkem či hracími prvky:
Melody Cafe
Cukrárna a kavárna Tizzi
Stará Střelnice
Velo café

Zajímavým tipem jak strávit den s dětmi v Kroměříži může být některá z výstav Muzea Kroměřížska. V muzeu můžete navštívit jak stálé expozice, tak také připravené akce a výstavy. V průběhu roku Muzeum Kroměřížska pořádá také jednodenní dílničky, které jsou určeny pro rodiny s dětmi.

Chvíle strávené v muzeu vystřídejte chvílemi v přírodě. Jen pár desítek metrů od Muzea Kroměřížska je vstup do Podzámecké zahrady. Největším lákadlem pro nejmenší děti je v Kroměříži Podzámecká zahrada a její zoo koutek. Zahrada v podobě anglického parku o rozloze 64 hektarů se nachází hned za Arcibiskupským zámkem a její rozsáhlé zelené plochy se stezkami a malebnými zákoutími jsou dětem volně přístupné. Největší atrakcí Podzámecké zahrady je zoo koutek s opičkami, okrasným ptactvem a zámeckou oborou s pestrou zvěřinou. Další možností, jak si užít tento jedinečný anglický park, je geolokační hra Skryté příběhy - Ztráta architekta Archeho. Hra začíná a končí u zámku. Na okružní trase dlouhé 2,2 km se zaposloucháte do příběhu, který vám bude vyprávět sám architekt Anton Arche. Stáhněte si zdarma aplikaci na www.skrytepribehy.cz a užijte si skvělou zábavu při plnění drobných úkolů. 

Po cestě do Květné zahrady se nezapomeňte zastavit v oblíbeném Zrcadlovém bludišti. Najdete zde křišťálové bludiště, dětské zrcadlové bludiště, zábavná křivá zrcadla, kaleidoskopy a další. Čeká vás spousta zábavy. Cestu si můžete zkrátit přes Jánskou ulici a navštívit kroměřížskou novinku RALLY Safari! Adrenalin pro děti - nechte své ratolesti projet na malých čtyřkolkách! Atrakce je určena pro děti od 3 do 12 let. Více informací zde

Květná zahrada je od Podzámecké vzdálena asi 15 minut chůze, dá se k ní ale přijet i autem. Placené parkoviště je hned před vstupem, bezplatně zaparkujete na nedalekém Hanáckém náměstí. V Květné zahradě, neboli Libosadu, děti nejraději bloudí zelenými labyrinty, vysokými stěnami z habrů a kochají se pestrými květinovými záhony. Z ochozu 244 m dlouhé Kolonády je krásný výhled na celé město. Při vstupu do zahrady se nachází historické skleníky. Národní památkový ústav Kroměříž na období letních prázdnin také připravil programy určené pro děti. V měsících červenec a srpen zažijete atmosféru Libosadu skrze vyprávění, hry, hudbu a dokonce i kouzla! Vybrat si ten vhodný program můžete zde. Nebude chybět ani bludiště a kuželky.

 Jste-li v Kroměříži s dětmi a počasí není ideální na procházky po zahradách, můžete navštívit nově otevřený Dětský svět FLORIA, který nabízí využití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí. Děti si mohou hrát ve vnitřní nebo venkovní herně, pro starší jsou připraveny sportoviště od skateparku, přes tenisové kurty až po beachvolejbalové či streetballové hřiště. Těšit se můžete na netradiční herní prvky rozvíjející aktivitu dětí od 1 roku až do dospělosti. Připraven je pětipodlažní herní box, obrovský nafukovací polštář a skládací hrad s velkou skluzavkou, bazén s balónky, multifunkční hřiště a další. Navštívit můžete také bufet. Nudit se zde rozhodně nebudete :)

 

 V Kroměříži můžete také navštívit dětská hřiště či sportoviště, která jsou (nejen) v areálech základních škol. Tyto seznamy naleznete níže v přiložených souborech.

 

Přejeme vám příjemnou zábavu a krásný pobyt v Kroměříži.

Soubory ke stažení

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa