galerie
Muzea a galerie

Poznejte umění v Kroměříži!

aktivní dovolená
Aktivní dovolená

U nás se nudit nebudete!

relax
Relax

Načerpejte nové síly!

_DSC3758
Kroměříž dětem

I děti si u nás přijdou na své :-)

texty_mf609
Tipy na výlety

Poznejte Kroměříž a okolí!

Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Kroměříž není jen městem historie a umění. Příjemné prázdninové vyžití nabízí i rodinám s dětmi. Přímo v srdci města, v Podzámecké zahradě na vás a vaše ratolesti čekají vyjížďky dětským vláčkem nebo na lodičkách.
V jarních a podzimních měsících se přímo na louce před zámkem konají pohádky pro děti. Kromě toho společné chvíle s rodinou si zde lze vychutnat také přímo v trávě, na pikniku – zdejší rozlehlé louky v krásné přírodě vaše děti nadchnou a neomezí.

Neváhejte a vydejte se objevovat toto krásně město i s kočárkem a svými nejmenšími. Volné chvíle zde strávené vám zpříjemní i blízké kavárny a restaurace s vybavenými dětskými koutky a dalším zázemím pro malé děti.

Restaurace a kavárny s dětským koutkem či hracími prvky:
1) Melody Cafe
2) Aréna (Zimní stadion)
3) Tam Tam Bar
4) Stará Střelnice
5) Velo café
6) ilSapore
7) Bufet Dětského světa

Zajímavým tipem jak strávit den s dětmi v Kroměříži může být některá z výstav Muzea Kroměřížska. V muzeu můžete navštívit jak stálé expozice, tak také připravené akce a výstavy. V průběhu roku Muzeum Kroměřížska pořádá také jednodenní dílničky, které jsou určeny pro rodiny s dětmi. Pro pochmurný podzimní a zimní čas připravilo muzeum novou interaktivní výstavu, tentokrát na strašidelné téma Nebojte se trochu bát (21. září 2017 - 4. března 2018). Historie naší země je bohatá na legendy, pověsti a pohádky. Lidé si často nedokázali vysvětlit rozličné přírodní jevy, a tak vznikaly příběhy o ohnivých mužích, vílách, skřítcích, vodnících, čertech a čarodějnicích. Některé z těchto bytostí lidem pomáhaly, jiné v nich spíše budily strach a respekt. Pojďte si tedy udělat malou exkurzi do světa strašidel a nadpřirozených bytostí na pozadí bohaté lidové kultury a slovesnosti.

https://www.zamek-kromeriz.cz/website/var/tmp/image-thumbnails/60000/64957/thumb__HeaderImageSmall/IMG_5164.JPG.jpegChvíle strávené v muzeu vystřídejte chvílemi v přírodě. Jen pár desítek metrů od Muzea Kroměřížska je vstup do Podzámecké zahrady. Největším lákadlem pro nejmenší děti je v Kroměříži Podzámecká zahrada a její zoo koutek. Zahrada v podobě anglického parku o rozloze 64 hektarů se nachází hned za Arcibiskupským zámkem a její rozsáhlé zelené plochy se stezkami a malebnými zákoutími jsou dětem volně přístupné. Na Velkém rybníku si můžete zapůjčit loďku či šlapadlo a vydat se na romantickou projížďku. Největší atrakcí Podzámecké zahrady je zoo koutek s opičkami, okrasným ptactvem a zámeckou oborou s pestrou zvěřinou. Přejete-li si s dětmi poznat sala terrenu Arcibiskupského zámku jinak - skrze hry, vyprávění a především nezapomenutelnými zážitky, pak máte možnost s prohlídkami SALALA! Zpestřete sobě i svým dětem prohlídku unikátního raně barkního prostoru. Provedou vás krásný mladík Narcis a šikovný satyr, kteří si pro malé i velké přichystali spoustu originálních her a dramatických, výtvarných a hudebních aktivit. Program trvá 60 minut a je pro děti od 3 let. Doporučujeme vzít si s sebou teplejší oblečení. Na úterý je připraven program pro rodiny s dětmi s názvem Ateliér Tizian: Výtvarná dílna. Přijďte ve stopách dávných mistrů tvořit na zámek. V návaznosti na obrazárnu II. patra zámku je pro vás připravena výtvarná dílna. Více informací na cermakova@olmuart.cz. Letošní novinkou jsou také prohlídky zámku se zapůjčeným tabletem s názvem Sen biskupa Karla. Přijměte pozvání k procházce letní biskupskou rezidencí v Kroměříži. Provede vás sám pan biskup Karel z Lichtensteinu Castelcorna. Připraveno má mnoho zábavných úkolů, her i vyprávění. Na program je nutné se předem objednat na cermakova@olmuart.cz. Prohlídky se konají v sobotu 23. 9., 7. 10. a 21. 10. vždy od 9.00 hodin. Další letošní novinkou je geolokační hra Skryté příběhy. Hra začíná a končí u zámku. Na okružní trase dlouhé 2,2 km se zaposloucháte do příběhu, který vám bude vyprávět architekt Anton Arche. Stáhněte si zdarma aplikaci na www.skrytepribehy.cz a užijte si skvělou zábavu při plnění drobných úkolů.

Po cestě do Květné zahrady se nezapomeňte zastavit v oblíbeném Zrcadlovém bludišti. Najdete zde křišťálové bludiště, dětské zrcadlové bludiště, zábavná křivá zrcadla, kaleidoskopy a další. Čeká vás spousta zábavy. Cestu si můžete zkrátit přes Jánskou ulici a navštívit kroměřížskou novinku RALLY Safari! Adrenalin pro děti - nechte své ratolesti projet na malých čtyřkolkách! Atrakce je určena pro děti od 3 do 12 let. Více informací zde

Květná zahrada je od Podzámecké vzdálena asi 15 minut chůze, dá se k ní ale přijet i autem. Placené parkoviště je hned před vstupem, bezplatně zaparkujete na nedalekém Hanáckém náměstí. V Květné zahradě, neboli Libosadu, děti nejraději bloudí zelenými labyrinty, vysokými stěnami z habrů a kochají se pestrými květinovými záhony. Z ochozu 244 m dlouhé Kolonády je krásný výhled na celé město. Při vstupu do zahrady se nachází historické skleníky. Národní památkový ústav Kroměříž na období letních prázdnin také připravil programy určené pro děti - užijte si nevšední prohlídku památek skrze hry, vyprávění a interaktivní zážitky. V měsících červenec a srpen každý pátek v Květné zahradě probíhají prohlídky Hravá Květná zahrada. Zažijte atmosféru Libosadu skrze vyprávění, hry, hudbu a dokonce i kouzla! Nebude chybět ani bludiště a kuželky. Co v zahradě voní a co se dá ochutnat? Program trvá 60 minut a je vhodný pro malé i velké návštěvníky od 3 let. 

 Jste-li v Kroměříži s dětmi a počasí není ideální na procházky po zahradách, můžete navštívit nově otevřený Dětský svět FLORIA, který nabízí využití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí. Děti si mohou hrát ve vnitřní nebo venkovní herně, pro starší jsou připraveny sportoviště od skateparku, přes tenisové kurty až po beachvolejbalové či streetballové hřiště. Těšit se můžete na netradiční herní prvky rozvíjející aktivitu dětí od 1 roku až do dospělosti. Připraven je pětipodlažní herní box, obrovský nafukovací polštář a skládací hrad s velkou skluzavkou, bazén s balónky, multifunkční hřiště a další. Navštívit můžete také bufet. Nudit se zde rozhodně nebudete :)

 

 V Kroměříži můžete také navštívit dětská hřiště či sportoviště, která jsou (nejen) v areálech základních škol. Tyto seznamy naleznete níže v přiložených souborech.

 

Přejeme vám příjemnou zábavu a krásný pobyt v Kroměříži.

Soubory ke stažení

Barokní poklady Moravy Vybarvený běh
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa