galerie
Muzea a galerie

Poznejte umění v Kroměříži!

aktivní dovolená
Aktivní dovolená

U nás se nudit nebudete!

relax
Relax

Načerpejte nové síly!

_DSC3758
Kroměříž dětem

I děti si u nás přijdou na své...

texty_mf609
Tipy na výlety

Poznejte Kroměříž a okolí!

Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Home | » Volný čas | » Kroměříž dětem

Kroměříž dětem

Kroměříž není jen městem historie a umění. Příjemné prázdninové vyžití nabízí i rodinám s dětmi. Přímo v srdci města, v Podzámecké zahradě na vás a vaše ratolesti čekají vyjížďky dětským vláčkem nebo na lodičkách.
V jarních a podzimních měsících se přímo na louce před zámkem konají pohádky pro děti. Kromě toho společné chvíle s rodinou si zde lze vychutnat také přímo v trávě, na pikniku – zdejší rozlehlé louky v krásné přírodě vaše děti nadchnou a neomezí.

Neváhejte a vydejte se objevovat toto krásně město i s kočárkem a svými nejmenšími. Volné chvíle zde strávené vám zpříjemní i blízké kavárny a restaurace s vybavenými dětskými koutky a dalším zázemím pro malé děti.

Restaurace a kavárny s dětským koutkem či hracími prvky:
1) Melody Cafe
2) Aréna (Zimní stadion)
3) Tam Tam Bar
4) Stará Střelnice
5) Velo café
6) ilSapore
7) Bufet Dětského světa

Zajímavým tipem jak strávit den s dětmi v Kroměříži může být některá z výstav Muzea Kroměřížska. V muzeu můžete navštívit jak stálé expozice, tak také připravené akce a výstavy. V průběhu roku Muzeum Kroměřížska pořádá také jednodenní dílničky, které jsou určeny pro rodiny s dětmi. Pro letní turistickou sezonu je připravena výstava Poznávej se! (1.6.- 31.8.) Jedná se o výstavu, která je kombinací hry, zábavy i ponaučení a zahrnuje přes pedesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení. Expozice není jen hravá a zábavná, ale i poučná a naučná! Návštěvníci si mohou ověřit, jak fungují lidské smysly i to, jak nás někdy klamou, zjistí nejrůznější údaje týkající se lidského těla a další zajímavosti.

Chvíle strávené v muzeu vystřídejte chvílemi v přírodě. Jen pár desítek metrů od Muzea Kroměřížska je vstup do Podzámecké zahrady. Největším lákadlem pro nejmenší děti je v Kroměříži Podzámecká zahrada a její zoo koutek. Zahrada v podobě anglického parku o rozloze 64 hektarů se nachází hned za Arcibiskupským zámkem a její rozsáhlé zelené plochy se stezkami a malebnými zákoutími jsou dětem volně přístupné. Na Velkém rybníku si můžete zapůjčit loďku či šlapadlo a vydat se na romantickou projížďku. Největší atrakcí Podzámecké zahrady je zoo koutek s opičkami, okrasným ptactvem a zámeckou oborou s pestrou zvěřinou. Přejete-li si s dětmi poznat sala terrenu Arcibiskupéského zámku jinak - skrze hry, vyprávění a především nezapomenutelnými zážitky, pak máte možnost s prohlídkami SALALA! Zpestřete sobě i svým dětem prohlídku unikátního raně barkního prostoru. Provedou vás krásný mladík Narcis a šikovný satyr, kteří si pro malé i velké přichystali spoustu originálních her a dramatických, výtvarných a hudebních aktivit. Program trvá 60 minut a je pro děti od 3 let. Doporučujeme vzít si s sebou teplejší oblečení.

Po cestě do Květné zahrady se nezapomeňte zastavit v oblíbeném Zrcadlovém bludišti. Najdete zde křišťálové bludiště, dětské zrcadlové bludiště, zábavná křivá zrcadla, kaleidoskopy a další. Čeká vás spousta zábavy a také výstava kresleného humoru!

Květná zahrada je od Podzámecké vzdálena asi 15 minut chůze, dá se k ní ale přijet i autem. Placené parkoviště je hned před vstupem, bezplatně zaparkujete na nedalekém Hanáckém náměstí. V Květné zahradě, neboli Libosadu, děti nejraději bloudí zelenými labyrinty, vysokými stěnami z habrů a kochají se pestrými květinovými záhony. Z ochozu 244 m dlouhé Kolonády je krásný výhled na celé město. Při vstupu do zahrady se nachází historické skleníky. Národní památkový ústav Kroměříž na období letních prázdnin také připravil programy určené pro děti - užijte si nevšední prohlídku památek skrze hry, vyprávění a interaktivní zážitky. V měsících červenec a srpen v Květné zahradě probíhají prohlídky Hravá Květná zahrada. Prohlídkou vás provede moudrý satyr Radix, který zná v Libosadu každý kořínek a který se o své vědomosti rád podělí s dětmi i dospělými. Společně si zahrajete třeba kuželky, poskládáte vlastní zahrádku, zabloudíte v bludišti a mnoho dalšího. Skrze hru se tak dozvíte nejen o historii zahrady, ale také o jejích nezapoenutelných funkcích. Program trvá 60 minut a je vhodný pro děti od 3 let.

 Jste-li v Kroměříži s dětmi a počasí není ideální na procházky po zahradách, můžete navštívit nově otevřený Dětský svět FLORIA, který nabízí využití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí. Děti si mohou hrát ve vnitřní nebo venkovní herně, pro starší jsou připraveny sportoviště od skateparku, přes tenisové kurty až po beachvolejbalové či streetballové hřiště. Těšit se můžete na netradiční herní prvky rozvíjející aktivitu dětí od 1 roku až do dospělosti. Připraven je pětipodlažní herní box, obrovský nafukovací polštář a skládací hrad s velkou skluzavkou, bazén s balónky, multifunkční hřiště a další. Navštívit můžete také bufet. Nudit se zde rozhodně nebudete :)

 

Mateřské centrum Klubíčko si i v letošním roce připravilo zážitkové prohlídky městem Koulelo se Klubíčko za nití příběhu Kroměříže. Program je určený pro rodiny s dětmi a zažijete při něm spoustu legrace, dozvíte se a vyzkoušíte mnoho zajímavého. Program vedený lektory počítá s aktivním zapojením dětí a rodičů formou dialogu a tvůrčích úkolů. Lze jej doporučit dětem předškolního a mladšího věku. Hravou formou se seznámíme s historií a vybranými objekty či místy, která utvářejí nezaměnitelný charakter historického jádra města Kroměříže. Zážitek z prohlídky účastníkům prodlužuje tvořivý suvenýr. Na program je nutné se předem objedat v Turistickém informačním centru.

 

Také v letošním roce v Kroměříži pokračuje oblíbená hra Hledání pokladu biskupa Bruna. Na nejatraktivnějších místech ve městě jsou rozmístěny pomyslné mince v podobě razítek. Ten, kdo naplní plným počtem různých „mincí“ hrací kartu, zdarma si z Kroměříže odnese drobný suvenýr v podobě skutečné mince, vlastnoručně vyražené pomocí původní technologie. Cílem hry je nabídnout smysluplné zpestření sezony a připomenout zašlou slávu kroměřížského mincovnictví.

Razítka i hrací karty jsou k dispozici v informačním centru, Arcibiskupském zámku, Květné zahradě, biskupské mincovně, Muzeu Kroměřížska, v Arcibiskupských zámeckých sklepech, Expozici Karla Kryla. Po nasbírání plného počtu osmi razítek si může držitel karty v biskupské mincovně zdarma vlastnoručně vyrazit skutečnou minci.  Vydejte se malebnými kroměřížskými uličkami a hledejte symbolický poklad tohoto moudrého muže. Hra je vhodná i pro školy a školní výlety!!

POZOR!!  Každé pondělí je Biskupská mincovna s raznicí zavřená!!!

Kde můžete „mince“ z pokladu biskupa Bruna najít?

-          Informační centrum města Kroměříže
-          Arcibiskupský zámek
-          Květná zahrada
-          Biskupská mincovna
-          Muzeum Kroměřížska 
-          Arcibiskupské zámecké sklepy
-          Expozice Karla Kryla
-          Kostel sv. Mořice

 

"Mince" můžete sbírat od 20. května do 1. října 2017.

 

 

Přejeme vám příjemnou zábavu a krásný pobyt v Kroměříži.

Vybarvený běh Kroměříž Kroměříž nezastavíš
Mapa:

Turistické informační centrum (TIC)

Velké náměstí 115, Kroměříž
tel.: +420 573 321 408
mob.: +420 777 671 116
e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
Služby a otevírací doba

Přehrávání videa